Späť na výpis článkov

Flotilové poistenie prináša výhody

Expres Poistenie - 11. Septembra 2017

Ak ste podnikateľ a máte vo firme viacero áut, môžete si ich poistiť výhodnejšie jednou jedinou zmluvou, a to dokonca online cez internet. Stačí uzavrieť flotilové poistenie. Obídete tým veľa iných administratívnych úkonov. Je to rýchlejšie a jednoduchšie.

 

Lacnejšie a jednoduchšia správa 

Podnikatelia vedia, že flotilový spôsob povinného zmluvného a havarijného poistenia je pre nich oveľa pohodlnejší. Za viacero služobných áut zaplatia len raz, navyše cena sa počtom vozidiel môže znížiť. To znamená, že firma za ten istý počet poistených áut zaplatí pri flotilovom poistení oveľa menej ako by zaplatila pri individuálnom poistení každého služobného auta. Je to teda nielen praktickejšie, ale môže sa tým aj ušetriť značná časť výdavkov na poistenie firemného autoparku. Keď je vo firme flotilové poistenie aj pre povinné zmluvné poistenie, aj pre havarijné poistenie služobných vozidiel je jednoznačne výhoda v lepších cenách poistenia a jednoduchej správe zmlúv. Výhodou elektronického poistenia môže mať aj ďalšie pozitívum – nižšiu cenu a zľavu za uzavretie zmluvy cez internet. Stačí vyplniť formulár na stránke poisťovní, alebo kontaktovať sprostredkovateľa prípadne zavolať na infolinku a potom faxom poslať kópiu technického preukazu.

 

Musíte mať viac vozidiel

Flotilové, teda hromadné poistenie, sa, pochopiteľne, nedá uzavrieť na jedno auto. Niektoré poisťovne vám flotilovo poistia aj dve autá, iné vyžadujú aspoň päť vozidiel. Všeobecne sú v rôznych poisťovniach odlišné podmienky. Sú také, ktoré ponúkajú variabilné poistenie tých rizík, ktorých sa klient najviac obáva. V ponuke flotíl sa okrem havarijného a povinného zmluvného poistenia objavujú aj iné služby, ako napríklad poistenie predného skla či všetkých skiel, poistenie proti odcudzeniu a podobne.

 

Ponuky poisťovní sa rôznia

Niektoré poisťovne ponúkajú pri uzavretí flotily tiež zľavy na rôzne iné doplnkové poistenia.  ČSOB poisťovňa ponúkla klientom pre flotilové poistenie špecialne zľavy, ktoré sú závisle okrem iného aj od poistených rizík. Štandardne ČSOB poisťovňa ponúka bonusový systém v závislosti od škodovosti v povinnom zmluvnom poistení a od buducého roka zvyšuje limit na škodu na zdraví a aj na vecnú škodu. Ako bonus klient dostáva od ČSOB poisťovne asistenčné služby pre motorové vozidla do 3,5 tony. Skutočné výhody vedia najlepšie posúdiť poistní makléri. Kooperativa a Komunálna poisťovňa ponúkajú ako bonus k povinnému zmluvnému živelné poistenie a aj úrazové poistenie. Pomerne dosť časté sú rozbitia čelného skla no väčšina poisťovní má zmluvy priamo so servismi Autosklo. Tu sa ich jednotlivý prístup líši. V Allianzi idete priamo do Autoskla, škodu odfotia, sklo vám vymenia a škodu za klienta nahlásia do poisťovne. Tak by to mohlo byt všade, no nie je. V druhej poisťovni musíte ísť s poškodeným sklom za technikom poisťovne, ten škodu obhliadne a až potom idete do Autoskla na výmenu.

 

Dá sa to riešiť aj lízingom

Sú podnikatelia, ktorí sa starostiam s poistným vyhýbajú cez lízingové spoločnosti. Robia to dokonca aj najväčšie podniky. Napr. taký Slovnaft, využíva pri vozovom parku osobných aut lízing, takže havarijné a povinné zmluvné poistenie rieši lízingová spoločnosť (vysvetlil Anton Molnár hovorca Slovnaftu).

 

Poisťovne sa bijú o klientov

Pre poisťovne sú podnikatelia veľmi vďačnými klientmi. Poisťovne, výhodnými ponukami o podnikateľských klientov naozaj „ bijú „

V niektorých inštitúciách je to často na hranici návratnosti nákladov. Tu na slovenskom trhu pôsobí deväť poisťovní, ktoré majú vo svojej ponuke aj povinné zmluvné poistenie motorových vozidiel. Poisťovne pri flotilovom poistení totiž začínajú väčšinou od päť aut vyššie totiž začínajú poisťovne so špeciálnymi akciami. Pre podnikateľov, ktorý vlastnia viacej motorových vozidiel, ponúkajú zaujímavé produkty so zľavami v závislosti od poštu poisťovaných vozidiel.

Tak ako pri bežných poistkách pre súkromné osoby, aj podnikatelia môžu ťažiť z rabatov za viac uzatvorených zmlúv či za bezškodový priebeh. Pri rozhodovaní a voľbe poisťovne je viacero kritérií -  počet vozidiel, vek vozidiel a skúsenosti vodičov vo firme, počet najazdených kilometrov za rok, bezškodový priebeh doterajších poistení, účel použitia vozidla, región použitia a cashflow firmy.

Páčil sa vám tento článok?
Pridajte si nás na Facebooku a získavajte
čerstvé novinky zo svete financií a poistenia.
Newsletter